Wynajmujesz samochód po raz pierwszy? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Zdawać by się mogło, iż leasing jest dużo korzystniejszym rozwiązaniem niż długoterminowy wynajem auta, ale w rzeczywistości nie zawsze tak to wygląda. Dlaczego tak jest? Na co warto zwrócić uwagę podczas najmu samochodu osobowego, dostawczego lub auto-lawety? W poniższym poradniku postaramy się przybliżyć zalety najmu oraz podpowiemy, jak szybko, sprawnie i tanio wynająć nowoczesne auta.

Jakie zalety i korzyści związane są z długoterminowym wynajmem samochodu?

Długoterminowy wynajem samochodu to świetny sposób na uniknięcie potencjalnie wysokich kosztów leasingu, który z perspektywy umowy jest z reguły dużo bardziej wymagający niż najem. Przykładem może tu być choćby scenariusz, w którym leasingobiorca ograniczony jest rocznym limitem kilometrów. Zamiast tracić czas na analizowanie skomplikowanych umów leasingowych pod kątem ukrytych kosztów lub dodatkowych opłat zdecydowanie dużo lepiej skorzystać z usług profesjonalnej wypożyczalni samochodów osobowych i dostawczych. Wśród korzyści takiego rozwiązania wyróżnić trzeba przede wszystkim atrakcyjną cenę, która ustalana jest indywidualnie w zależności od czasu wynajmu. Jeśli chodzi o zalety, to najem długoterminowy jest także doskonałym rozwiązaniem w przypadku dalszych lub dłuższych podróży na terenie Unii Europejskiej. Każda profesjonalna wypożyczalnia samochodów powinna zapewnić auta z ważnym przeglądem technicznym oraz kompleksowym pakietem ubezpieczeniowym.

Jak szybko i sprawnie wynająć samochody osobowe, dostawcze i auto-lawety w atrakcyjnej cenie?

Zarówno w przypadku krótkoterminowego, jak i długoterminowego najmu auta zdecydowanie warto postawić na profesjonalną i nowoczesną wypożyczalnię. Dzięki wsparciu fachowców nie trzeba tracić czasu na analizowanie skomplikowanych i ograniczających zakres użytkowania pojazdu umów leasingowych. Długoterminowa umowa z wypożyczalnią jest z reguły znacznie korzystniejsza cenowo niż leasing, a ponadto nie trzeba martwić się tu obecnością dodatkowych lub ukrytych kosztów (np. za przekroczenie miesięcznego lub rocznego limitu kilometrów). W przypadku nowoczesnych i ekonomicznych samochodów osobowych ceny zaczynają się już kilkudziesięciu złotych za dobę, zaś jeśli chodzi o auta dostawcze, busy i auto-lawety koszt jednej dobry zamyka się najczęściej w przedziale od 130 do 300 złotych. Wśród najczęściej wybieranych na wynajem pojazdów największą popularnością cieszą się auta, które znane są na całym świecie z niezawodności (np. Toyota Auris, Toyota Avensis, Toyota Corolla, Fiat Ducato, Renault Master, Iveco Daily, Citroen Jumper i Peugot Boxer). W przypadku trudności z dobraniem odpowiedniego rodzaju pojazdu zdecydowanie warto skorzystać z wiedzy i wsparcia doświadczonych pracowników wypożyczalni. Warto tu jednak zaznaczyć, iż oferta większości przedsiębiorstw w zakresie krótko i długoterminowego wynajmu samochodów osobowych lub dostawczych skierowana jest jedynie do osób pełnoletnich powyżej 21 roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *