Wynajem busów dostawczych, czy to się opłaca?

Wynajem samochodów dostawczych w postaci busów to świetny sposób na optymalizacje kosztów transportu. Pojazdy tego typu doskonale sprawdzają się zarówno przy przewożeniu większej liczby pasażerów z bagażami, jak i też wszelkiego rodzaju towarów i ładunków. Ze względu na to niemalże każda wypożyczalnia aut dostawczych jest w stanie zaoferować krótko i długoterminowy wynajem busów. Na co warto zwrócić uwagę przy wypożyczaniu samochodów dostawczych? Czy wynajem busów opłaca się tylko z perspektywy klienta biznesowego? Ile to kosztuje? Na wszystkie te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Ile zapłacić trzeba za wynajem samochodów dostawczych?

W kwestii takiej jak wynajem busów ceny uzależnione są najczęściej czynników takich jak rodzaj auta (np. marka, model, rocznik, ładowność itp.) i dostępne wyposażenie (np. klimatyzacja, tempomat, GPS, kamera lub czujnik cofania itp.). Warto zwrócić tu jednak uwagę, iż większość wypożyczalni pojazdów dostawczych jest w stanie zaoferować znacznie bardziej atrakcyjną cenę za dobę w przypadku długoterminowego najmu. W scenariuszu takim jak krótkoterminowy wynajem trzeba się liczyć z nieco wyższymi kosztami. Z reguły cena za dobę przy autach takich jak Iveco Daily, Renault Master, Citroen Jumper czy Peugeot Boxer waha się w przedziale od 130 do 300 złotych za dobę.

Czy z perspektywy klienta indywidualnego opłaca się wynająć busa dostawczego?

Zdawać by się mogło, iż wynajęcie aut dostawczych opłaca się jedynie z perspektywy klienta biznesowego, który w ten właśnie sposób może łatwo zoptymalizować koszty transportu towarów lub większej liczby pracowników. Warto tu jednak zwrócić uwagę, iż zarówno w przypadku prywatnej, jak i firmowej przeprowadzki zdecydowanie lepiej wynająć busa niż kilkukrotnie pokonywać tę samą trasę własnym autem. Z perspektywy kosztów paliwa angażowanie większej liczby pojazdów (np. znajomych lub prywatnych środków transportu pracowników) nie ma zupełnie sensu. Ze względu na nieustannie rosnące ceny paliw, łatwo zrozumieć można, dlaczego w ofercie większości wypożyczalni dostępne są głównie pojazdy z wysokoprężnym silnikiem (Diesel).

Dlaczego zamiast czekać na naprawę firmowych aut dostawczych lepiej wynająć busa?

Busy dostawcze są jednym z najczęściej spotykanych pojazdów wśród firmowej floty aut, ponieważ to właśnie na nich z reguły opiera się łańcuch dostaw. Niestety ze względu na wysoką intensywność eksploatacji aut dostawczych często brakuje czasu na regularny serwis. Mając na uwadze, jak bardzo istotna w biznesie jest ciągłość działań operacyjnych, nie można dopuścić do tego, aby awaria pojedynczego samochodu dostawczego paraliżowała działalność firmy. Potencjalne opóźnienia w realizacji zamówień mogą szybko zniechęcić nawet najbardziej lojalnych klientów. Zarówno w przypadku niespodziewanych usterek, jak i też zaplanowanych działań serwisowych zdecydowanie opłaca się wynająć na ten czas auto zastępcze. Dodatkowym aspektem jest fakt, że firmy optymalizujące koszty mogą wynająć busa, w celu nadrobienia kosztów fakturami bez zobowiązania związanego z leasingiem i utrzymaniem własnego busa. Warto zwrócić też uwagę, iż optymalizacja efektywności jest dużo łatwiejsza dzięki możliwości wypożyczenia dodatkowych pojazdów dostawczych (np. na sezon świąteczny).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *